GAP SOFRASI

4/20/2012
           Uzuuuuun bir aradan sonra bloguma yazmak için nihayet bir fırsat bulabildim ve kendi yaptığım olmasada kendi yediğim yemeklerle yeniden buraya döndüm.
           Aşağıda gördükleriniz bundan yaklaşık bir ay önce gidilen ve yemek turu şeklinde geçen GAP turuna ait resimlerden bir kısmı. Daha doğrusu kebaplara, salatalara ve tatlılara ait olanlar. Gezilen ve görülen yerlere ait diğer resimleri de umarım en kısa zamanda buradan paylaşırım.    Urfada sıra gecesinde, ayran aşı çorbası ve acılı ezme ile başladık ardından, lahmancun ve kızarmış içli köfte, sıcak mercimek çorbası ve  karışık kebaplar ve bakır tasta ayran geldi. Zaten orda heryerde ayran bakır tasta geldi yanındada minik kepçelerle. O kepçelerin de resmini eklerim inşallah. Aslında sıra gecesinde çiğ köftede vardı ama çok acı bir tecrübeydi, zaten sonradan öğrendikki sıra gecesinde çiğ köfte yenilmezmiş.

    Ertesi gün Urfada öğle yemeğinde yine kebap menüsü aynıydı ama  o yemekte bol soğanlı  çok acılı bir salata vardı.  Başta boğazımı yaksada yemeğim gelene kadar epey bir yedirdi kendinden.

     Veee  son gün Gaziantepte imam çağdaşta yenilen, lahmacun, mükemmel kebap, ayran, salatalar ve antep baklavası.....
    
     Son olarakta  dönüş yolunda yenilen Maraş dondurması.....


2 yorum:

füsun dedi ki...

merhabalar yorumunuz için çok teşekkürler tariflerinizi çok beğendim aynı şehirde olmakda çok güzel blogspotta acemi olduğum için izle butonunu fark edemedim yardımcı olursanız eklerim sizi blog listeme ekliyorum hoşcakalın

füsun dedi ki...

yardımınız için teşekkürler canım benide blog listenize eklerseniz sevinirim

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails